Egyesületünk

A Nivegy-völgyi települések lélekszáma, a letelepülő fiataloknak köszönhetően folyamatosan növekszik. Ebből adódóan egyesületünk alapításakor a helyi hagyományok megőrzését tűztük zászlónkra, melyek közé a lovas kultúra mellett a népi–sváb hagyományok is beletartoznak, elsősorban a zenére és táncra összpontosítva. Ennek legfőbb oka, hogy mindegyik terület közösségkovácsoló és nemzetközi, hiszen mindkettő "világnyelvnek" tekinthető.

Egyesületünk céljai:

• A helyi, nemzetiségi kultúra megőrzése és továbbadása az ifjúság felé
  • Gyermekek közösségfejlesztése, tehetséggondozása
  • Színvonalas, hagyományőrző programok szervezése
  • A magyar és a nemzetiségi néptánc kultúra ápolása, népi hagyományok és táncok gyűjtése, színpadra vitele
  • A Nivegy-völgy kulturális és természeti értékeinek felkutatása és ápolása, természetes élőhelyeinek védelme.
  • A völgyben tevékenykedő művészek, képzőművészek, kézművesek ,valamint az ifjúsági és klubélet támogatása.

A célok elérése érdekében egyesületünk együttműködik állami, társadalmi és gazdálkodó szervezetekkel, valamint más civil szervezetekkel.

Az Egyesület feladatai:

• Színvonalas sportolási és felüdülési lehetőségek biztosítása
  • A működéshez szükséges személyi-, tárgyi feltételek biztosítása
  • Néptánc oktatás gyermekeknek, fiataloknak, felnőtteknek
  • Táborok, rendezvények szervezése
  • Táncházak szervezése
  • Külföldi kapcsolatok kiépítése és ápolása hasonló profilú egyesületekkel
  • Együttműködés más helyi szervezetekkel
  • Egyesület tevékenységének népszerűsítése
  • Gyermekek képesség- és készségfejlesztése
  • Magyar és a nemzetiségi néptánc kultúra megismertetése minél szélesebb körben
  • A térség kulturális hagyományainak őrzése, ápolása

Az elmúlt 2 évben is segítettük és támogattuk a helyi civil szervezetekkel összefogva a balatoncsicsói rendezvényeket pl.: gyermeknap, falunap, Márton Nap, Öregek Napja és különböző gyermekrendezvények.

A programok célja az alapító okiratban is szereplő hagyományőrzés, közösségfejlesztés, fiatalok számára színvonalas és hasznos szórakozási lehetőség biztosítása. A rendezvényekre nem csak a helyi lakosok, hanem a szomszédos falvak lakói is, sőt a külterületeken található számos nyaraló és hétvégi ház tulajdonosának köszönhetően az ország szinte minden pontjáról ellátogatnak.

Vezetőség:

Scherné Illés Eszter, elnök

Varga-Szabó Éva, alelnök

Tihanyiné Baki Zsuzsanna, elnökségi tag

Nemes Gusztáv, elnökségi tag

Schmidt Ferenc, elnökségi tag

Örökségünk Hagyományőrző Egyesület, Balatoncsicsó

8272, Balatoncsicsó Rozmaring u. 7.

Kérjük támogassa egyesületünk munkáját adója 1%-val.

Bankszámlaszámunk:

73200031-11294841

Számlavezető bank: Kinizsi Bank Zrt.

Híreink

Működési pályázatot nyert Egyesületünk

Az Örökségünk Nivegy-völgyi Nemzetiségi és Hagyományőrző Egyesület a 2017-ben Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt „A nemzetiségi civil szervezetek 2017. évi költségvetésének támogatására” című pályázat keretében 400.000 Ft-t támogatást nyert. A támogatott időszak 2017.03.01 és 2017. 12.31 közötti időtartam. Az … Folytatás

(M)értékek iskolája projekt bemutató film